Princípy agility sa objavujú pri riešení najrôznorodejších situácii. Objavujú sa pri vedení ľudí, pri organizovaní práce a riadení projektov.
- Agilita je pojem ktorý sa u nás udomácnil.
- Čo to znamená riešiť projekty agilne?
- Čo to je agilné myslenie a čo nám prináša?
- V čom nám pomáha?
- Aké je to agilné riadenie tímu?
- V čom je iné? A aké ma výhody?
Hľadali sme spôsoby ako si princípy agility čo najlepšie osvojiť.
- Ako sa ich naučiť prenášať do svojej práce. Ako ich využívať a profitovať z nich.
- Kurzy na agilitu máme v ponuke už dlhšiu dobu. Prešlo nimi množstvo účastníkov, manažérov, projektových špecialistov.
- Agilita sa stala súčasťou ich pracovných životov.
Vždy vidíme priestor vo vylepšovaní našej metodiky a obsahu školení.
- Neustále pracujeme na tom, aby boli naše kurzy lepšie a aby sme v nich využili všetky dostupné nástroje a ponúkli tak účastníkom nezabudnuteľný zážitok.
- Pre lepšie preniknutie do agilného riadenia a myslenia sme vyvinuli hru „Firemná kuchyňa“, ktorú práve uvádzame na trh.
- Cez zážitok z hry účastníci pochopia agilné princípy a hneď vedia identifikovať prepojenie s praxou.
- Je to nástroj, ktorý vás agilným riadením, myslením a riešením prevedie.
REFERENCIE
Hra je veľmi zábavná a vzrušujúca. Vďaka nej som si uvedomila, že riešenie, ktoré sa na začiatku zdá ako jasné a ideálne, má vlastne mnoho variácií a vďaka kolektívnej spolupráci a prepracovaniu procesu v priebehu hry, má aj reálne pozitívne výsledky, čo na konci hry každý tím i hráča veľmi poteší. Hru by som odporučila všetkým, kde je potrebné zosúladiť viacero tímov na dosiahnutie spoločného cieľa s ohľadom na maximálnu spokojnosť klienta.
Eva Šterbáková
Obchodná manžérka
Ako hodnotis zazitok so samotnej hry?
príjemne strávený deň 🙂 veľmi dobre vymyslená a zrealizovaná hra, ktorá nás uplne pohltila.
Co si si na zaklade absolvovania hry uvedomil?
dve veci. prvú neprezradím, lebo by som vyzradil dôležitý aspekt hry, ktorý si hráči musia uvedomiť sami 🙂 prezradím len toľko, že sme v návale hry zabudli troška rozmýšľať. a to sa kľudne stáva aj v reálnom živote … druhá bola tá, že úplne neznámi ľudia s veľmi rozdielnymi povahami, prístupom a skúsenosťami po krátkom čase fungovali spolu veľmi dobre. zopárkrát som si počas hry povedal, že „toto by ma v živote nenapadlo, ale skúsme“. a ukázalo sa, že to tak bolo dobré.
Ake paralely vidis v suvislosti s agilitou?
hra ukazuje základné princípy agilného prístupu k riešeniu problémov, najmä ako sa neustále zlepšovať na základe doterajšej skúsenosti: treba si uvedomiť aktuány cieľ, pustiť sa do práce, ale pravidelne sa zastaviť, porozmýšľať a pobaviť sa, čo by sa dalo zmeniť/zlepšiť. vo veľa prípadoch v živote nie je veľa času analyzovať a špekuľovať, treba skúsiť prvé schodné riešenie a to postupne vylepšovať …
firemná kuchyňa môže byť zisková, aj keď po prvom kole tomu nebudete veriť 🙂
Komu by si hru odporucil?
každému, kto musí riešiť úlohy/projekty, kde je veľa neistôt (napr. nejasné požiadavky, chýbajúca skúsenosť, atď.), ktoré sa vyjasňujú len postupne a nedá sa čakať, kým bude všetko 100%-ne jasné. lebo to pravdepodobne nikdy nenastane. a chce pri tom zažiť troška adrenalínu a aj sa dobre zabaviť 🙂
Dipl.Ing. Ladislav Medveczky, PMP, cSPM, CSM
Head of Department
Scheidt & Bachmann Slovensko s.r.o.
Hra je zasadená do atraktívneho gastro prostredia.
- Účastníci si v nej v rámci pozícií kuchárov, čašníkov a zásobovačov, vyskúšajú, aké je to organizovať procesy vo veľkom podniku. Stratégia je na nich.
- Sami nastavujú spôsob spolupráce medzi jednotlivými oddeleniami aj v rámci oddelení, tak, aby bola čo najefektívnejšia a s ohľadom na výsledok celého podniku.