Zdravý sedliacky rozum - myslenie v súvislostiach

 

Termíny

Jar:
  • 24. - 25.03.2021
 
Jeseň:
  • 11. - 12.11.2021
 

 

Kurz je zasadený do hry typu ESCAPE ROOM. Účastníci unikajú zo starej továrne, ktorá má vybuchnúť. Pod časovým tlakom prechádzajú z jednej miestnosti do druhej a riešia úlohy, pri ktorých si overia svoje analytické schopnosti, myslenie v širších súvislostiach a najmä aplikujú zdravý sedliacky rozum.

Zároveň sa oboznamujú s praktickými nástrojmi, ktoré im pomôžu pri riešení problémov a úloh nie len na kurze, ale aj v ich praxi.

ESCAPE ROOM foto

Ciele

  • Zlepšiť zručnosť účastníkov riešiť situácie, kde je potrebné využiť „zdravý rozum“ a myslenie v súvislostiach.
  • Rozvinúť analytické schopnosti účastníkov.
  • Naučiť sa rozpoznať a predísť chybám v myslení.
  • Zlepšiť sa v práci s informáciami a v schopnosti myslieť v širších súvislostiach.

Obsah

Analytické myslenie - základné princípy, definícia analytického myslenia, kedy je vhodné využiť analytické myslenie, kedy tvorivé.

 

Najčastejšie chyby a bariéry myslenia - chyby v myslení a úsudku a ako sa im vyvarovať, bariéry a prekážky v myslení, ako sa dá mozog oklamať - praktické príklady chýb v myslení.

 

Fázy riešenia problému - využitie analytického myslenia pri riešení problémov, definovanie problémového priestoru, ako porozumieť tomu, v čom je „vlastne problém“.

 

Heuristika a algoritmus - porovnanie dvoch prístupov k analýze, ich výhody a obmedzenia.

 
Práca s informáciami - zber informácií, výber relevantných informácií, ich analýza a vyhodnotenie, riešenie úlohy zameranej na prácu s informáciami.

 

Praktická stránka analytického myslenia – zdravý sedliacky rozum - vybrané techniky analytického myslenia, vizualizácia, matica, tabuľka...

Lektori

Patrik Tóth

Ako profesionálny tréner pôsobí v FBE Bratislava od roku 2001. Venuje sa rozvojovým projektom zameraným na manažérske zručnosti a leadership, obchodné zručnosti a komunikáciu. Spolupodieľa sa na vytváraní koncepcií daných rozvojových programov. Je absolventom Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, odbor psychológia. Absolvoval Ledership Development – Mentoring (Paul Stanley, D3)  a rozvojový program interných lektorov FBE Bratislava.


Najvýznamnejšie referencie:

Mondi SCP, Komerční banka, ZF Slovakia, VÚB, SLSP, Slovnaft, ČSOB, Billa, Plastic Omnium, Schaeffler Group, ESET, Slovak Telekom, HMH, Siemens, VOLKSWAGEN SLOVAKIA atď.

Tomáš Laurenčík

Ako lektor FBE pôsobí od roku 2008. Špecializuje sa na oblasť manažérskych zručností, komunikácie, vyjednávania, tímovej spolupráce, osobnostného rozvoja a teambildingov s outdoor aktivitami. Je absolventom Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvoval postgraduálne vzdelávanie v oblasti psychológie na Filozofickej fakulte UK v Bratislave a intenzívny 2-ročný výcvik na inštitúte Virginie Satirovej a medzinárodne certifikovaný výcvik koučovania (ICF) v oblasti biznis koučingu. V minulosti pôsobil ako odborný asistent na FTVŠ UK, FCHPT STU v Bratislave, aktívne pôsobil v oblasti športu ako šéftréner.


Najvýznamnejšie referencie:

Scheaffler Skalica, Marel, Volkswagen Slovakia, Bekaert, PosAm, Hella Slovakia, BASF, VÚB, ZF Slovakia, Billa, HMH, Osram, Slovnaft, ZSE, SPS a ďalší.

Možnosť následnej aplikačnej podpory od lektora v praxi

 

Pre účastníkov kurzu je k dispozícii možnosť následnej aplikačnej podpory formou individuálnej konzultácie/koučingu s lektorom. 

 

Cena za jednu aplikačnú konzultáciu/koučing s lektorom (1 hodina) je 90,- EUR + DPH.
Aplikačné konzultácie/koučing sú realizované online alebo telefonicky.
Pre objednanie či viac informácií o následnom individuálnom koučingu/konzultáciách nás kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne na telefónnom čísle 02/5441 8513.

Harmonogram

Program 1. deň 2. deň
Registrácia 8:45
Program 9:00 8:00
Obed 12:00 12:00
Program 13:00 13:00
Ukončenie 16:30 16:00

Cena za kurz

Základná cena Zľavnená cena
Cena bez DPH / os. 390 € 370 €
Cena s DPH / os. 468 € 444 €
V cene je zahrnutý poplatok za kurz, študijné materiály, obedy a občerstvenie. Uzávierka kurzu je 7 dní pred začiatkom konania kurzu.
Miesto konania kurzu: NIKAR TRAINING CENTER
Liptovská 10
821 09 Bratislava
www.nikar.sk

Zavazna PRIHLASKA na KURZ

ZÁVÄZNÁ PRIHLÁŠKA NA KURZ