Ako znižovať riziká chýb pri výrobe produktov a v procesoch

Nábehy novej produkcie si väčšinou vyžadujú zmeny v existujúcich procesoch. Keď sú procesy zložitejšie, aj malá zmena môže viesť k nečakanej chybe, ktorá má nepríjemné dôsledky.

Poznáte ten pocit, keď vám niekto povie “Vyšlo to na prvýkrát!“

Každý, kto robí s nábehmi nových produktov a procesov vie, že predísť chybám nie je jednoduché.

Keď nás raz zákazník privítal so správou, že auto vyšlo z linky a hneď na prvý krát naštartovalo, mali sme chuť osláviť to spolu šampanským.

Tajomstvo úspešného nábehu bez významných chýb je skryté aj v metodike známej pod skratkou FMEA – Analýza možných chýb a ich dôsledkov.

FMEA je preventívna metóda predchádzania problémom. Niečo ako „Dvakrát meraj a raz strihaj“.
Je aplikovateľná na akýkoľvek proces a produkt. Asi najčastejšie ju pomáhame aplikovať v automobilovom priemysle, napríklad pri nábehoch nových vozidiel.

Nábehy novej produkcie si väčšinou vyžadujú zmeny v existujúcich procesoch. Keď sú procesy zložitejšie, aj malá zmena môže viesť k nečakanej chybe, ktorá má nepríjemné dôsledky.

S tímami, ktoré sme moderovali na workshopoch FMEA u zákazníka sa nám spolu podarilo napríklad:
• predísť zámenám a poškodeniam dielov
• vyhnúť sa hroziacim kolíziám s novo nasadenými manipulátormi
• minimalizovať výskyt neergonomických polôh operátorov počas montáže

Na školeniach FMEA vyvárame priestor na zdieľanie takýchto skúseností, povieme si ako túto metodiku aplikovať s dostatočnou granularitou, nekĺzať po povrchu, no zároveň zostať pragmatický- Takto dosahujeme, že je priebeh našich FMEA workshopov vysoko efektívny a pridávajúci hodnotu.

Na workshopoch spolu zažijeme, v čom je skryté tajomstvo úspešnej aplikácie metódy FMEA. Metódy, ktorá výrazne zníži riziko chýb.

FMEA alebo znižovanie rizík pri výrobe a v procesoch

Failure Mode and Effects Analysis

Zaujímavosti a novinky

Dohodnite si konzultáciu

Kontaktovať