…tak tomu bolo aj počas ďalšej novinky kurzov FBE pre rok 2011 – praktickej jednodňovky Ako riadiť Gen Y – „ako na nich“.
Stratégiou č.1 pre riadenie GenY je partnerský prístup a zadanie cieľa.
Okrem rozdielov medzi generáciami, vedenia a ich vplyvu na manažérske nástroje (spätná väzba, koučing, obrátený mentoring, motivácia..) nechýbalo:
– zdieľanie vlastných skúseností a pohľadov (sharing knowledge) medzi účastníkmi z rôznych oblastí
– výsledky z aktuálneho prieskumu vzorky z GenY
Kurz prebieha dvakrát ročne a postupne pripájame do kurzu case studies z praxe účastníkov.
Niekoľko myšlienok z kurzu:
„Kurz Ako riadiť Gen Y bol samotnou témou veľmi aktuálny. Lektor prispel vhodnými príkladmi z praxe, skupinu udržiaval v tempe a zdieľanie skúseností s účastníkmi školenia malo pre mňa obrovskú pridanú hodnotu. Dakujem. „
Jana Šebešová – HR Manager, Heineken Slovensko
„Na seminári som si uvedomila, z čoho vychádzajú súčasné nastavenia a priority GenY. Toto je informácia, ktorá mi otvára priestor pre efektívnejšiu a úspešnejšiu prácu s touto generáciou, bez zbytočných predsudkov.
Bude stále náročnejšie si dlhodobo udržať kvalitných zamestnancov z GenY. Príslušníci GenY si vyžadujú častú a dobre smerovanú motiváciu, čo sú zvýšené nároky na ich manažment. K zvýšeniu ich motivácie výrazne prispievajú aj informácie, ktoré ich prácu dávajú do širších súvislostí v kontexte činnosti organizácie v ktorej pracujú.“
Andrea Čekovská – vedúca softvérového vývoja, Anasoft
„Kurz o generácii Y sa mi veľmi páčil, odzneli na ňom zaujímavé myšlienky. Páčilo sa mi vedenie kurzu lektorom a postrehy ostatných účastníčok taktiež nezaostávali. Bolo fajn, že sa lektor snažil zmiešať teóriu so skúsenosťami. Kedže patrím do generácie Y, čo-to som sa dozvedela aj o sebe, čím malo školenie pre mňa aj sebapoznávací účel. Fakt super kurz. Z kurzu celkovo som mala veľmi dobrý pocit a určite by som odporučila FBE ďalej.!“
Linda Koščová – Communication Manager, Ringier Axel Springer Slovakia, a.s.
„Jednoznačne skvelé školenie! Neverila som, že je to taká zaujímavá téma. Čo sa týka môho využitia v praxi, som si jednoznačne uvedomila, že pre riadenie tejto generácie je dôležité zadať CIEĽ. Metódy, formy a časovanie treba nechať na nich (samozrejme priebežná kontrola byť musí). Ponechať voľnosť ich kreativite, často krát ich treba len postrčiť a výsledok sa dostaví. S výkonnosťou nemajú problém, ale je pre nich dôležitá aj spätná väzba. Teším sa na nové a zaujímavé školenia.“
Veronika Oslancová – výrobná spoločnosť, HR Manager Supply Chain & Finance, Human Resources
„Školenie o GenY bolo pre mňa zaujímavé z viacerých dôvodov. Tejto téme sa venujem dlhšiu dobu, ale z pohľadu neziskového sektoru kde príslušníci GenY vystupujú ako dobrovoľníci. Školenie mi ponúklo druhý pohľad na problematiku, keď sa zo študentov a dobrovoľníkov stávajú zamestnanci. Druhé pozitívum bolo počuť reálne skúseností ľudí z biznisu, ako sa mladí ľudia začleňujú do pracovného procesu. Počúvať je totiž pri GenY stratégia č.1.“
Natália Luptáková – riaditeľka neziskovej organizácie, Scripture Union
Užitočné linky ako na Generáciu Y:
http://www.marcprensky.com/writing/
http://www.thenextgreatgeneration.com/
http://www.talkingaboutgenerations.com/
http://themadgrad.com/
http://www.examiner.com
http://psychologie.cz/nejdriv-facebook-pak-prace/
http://www.generationz.com.au/
http://en.wikipedia.org/wiki/Strauss_and_Howe
„Je úžasné zažívať spoznávanie generácií spolu s účastníkmi. Na každom školení prebehli inšpiratívne diskusie. Každý účastník prispel svojimi názormi a skúsenosťami. Pri príprave školenia sme netušili, aký silný náboj má táto téma a ako môže inšpirovať účastníkov. A to nás napĺňa presvedčením pokračovať ďalej a stále vylepšovať školenie na tému Ako viesť Gen Y.“
Patrik Tóth, lektor školenia a konzultant FBE