Kreativita II
Majstrovstvo tvorivých nápadov

 

Termíny

Jar:
 
Jeseň:
 • 15. - 16.11.2021
 

 

Štandardná forma realizácie kurzu je prezenčná. V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie bude kurz realizovaný online formou.

 

Kurz „Majstrovstvo tvorivých nápadov“ voľne nadväzuje na kurz „Ako získať skutočne dobré nápady“. Prejavom kreativity je rôznorodosť. Ako ju dosiahnem, ak s jedným tímom riešim viac inovatívnych a tvorivých úloh? Využívanie iných „pokročilejších“ kreatívnych techník je tá najlepšia cesta.

Ciele

 • Rozvoj osobného a tímového tvorivého potenciálu
 • Osvojiť si techniky – stoličky W. Disneyho, Laddering, Kreatívne scenáre atď.
 • Posilniť kreatívne časti inovačných procesov

Obsah

Veľkonočný ostrov

 • Hra zameraná na rozvoj inovatívneho myslenia 

Funky inovácie

 • Inšpirácia z knihy Funky Business – necháme sa inšpirovať funky inováciami. Porovnáme dve fiktívne firmy: „Funky, a. s.“ a „Nemenná, a. s.“
 • Čakajú nás zaujímavé paradoxy.
 • „Prestaňte s karaoke, zaveďte nejakú novinku a budete na istý čas výnimoční a konkurencieschopní.“
  •                                                                       Funky Business, Kjell A. Nordström & Jonas Ridderstråle

Kreatívne techniky II

 • Do našej tašky pribudnú nové kreatívne techniky: Laderring, Iný pohľad, Brainwriting, Myšlienkové mapy a Posvätné kravy.

Moderovanie kreatívnych porád

 • Vyskúšame si moderovanie kreatívnych porád.  Unudím svoj tím k smrti alebo rozprúdim správnu kreatívnu atmosféru nabitú energiou?
 • Čo moderátor má a čo nemá robiť?
 • Ako znie zázračná otázka?

Stoličky W. Disneyho

 • Snívajúci rojko
 • Realista
 • Kritik

Kreatívne scenáre

Riadenie v turbulentnej dobe si vyžaduje mať pripravených viac alternatív, rôzne scenáre, lebo plány je potrebné príliš často meniť. Zvládnutie techniky Scenáre Vám dá možnosť pružne a rýchlo reagovať na nové podnety (pružnosť a rýchlosť nemusí byť improvizácia).

 

A nakoniec sa pozrieme do krištáľovej gule, ako bude vyzerať budúcnosť…

Lektori

David Javornický

Ako konzultant a tréner pracuje pre spoločnosť FBE od roku 2004. Pred lektorovaním pôsobil 11 rokov na rôznych manažérskych pozíciách. Ako projektový manažér sa špecializuje na manažérske zručnosti, leadership, kreativitu, tímovú prácu, časový manažment, komunikáciu, prezentačné zručnosti, výcvik trénerov a koučing. Druhou oblasťou jeho špecializácie je CSR (spoločenská zodpovednosť firiem) a manažérska etika. Vyštudoval ETF UK v Prahe. Absolvoval projekty vzdelávania dospelých a leadershipu v Rakúsku a USA (OCI, Chrysalis Ministries, GATE).


Najvýznamnejšie referencie:

Slovenské Cukrovary, Slovak Telekom, Behr, Billa, Continental, Česká spořitelna, ČSOB,Komerční banka, OBI, Siemens, Triglav pojišťovna, Uniqa, Zentiva a ďalší.

Tomáš Laurenčík

Ako lektor FBE pôsobí od roku 2008. Špecializuje sa na oblasť manažérskych zručností, komunikácie, vyjednávania, tímovej spolupráce, osobnostného rozvoja a teambildingov s outdoor aktivitami. Je absolventom Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvoval postgraduálne vzdelávanie v oblasti psychológie na Filozofickej fakulte UK v Bratislave a intenzívny 2-ročný výcvik na inštitúte Virginie Satirovej a medzinárodne certifikovaný výcvik koučovania (ICF) v oblasti biznis koučingu. V minulosti pôsobil ako odborný asistent na FTVŠ UK, FCHPT STU v Bratislave, aktívne pôsobil v oblasti športu ako šéftréner.


Najvýznamnejšie referencie:

Scheaffler Skalica, Marel, Volkswagen Slovakia, Bekaert, PosAm, Hella Slovakia, BASF, VÚB, ZF Slovakia, Billa, HMH, Osram, Slovnaft, ZSE, SPS a ďalší.

Možnosť následnej aplikačnej podpory od lektora v praxi

 

Pre účastníkov kurzu je k dispozícii možnosť následnej aplikačnej podpory formou individuálnej konzultácie/koučingu s lektorom. 

 

Cena za jednu aplikačnú konzultáciu/koučing s lektorom (1 hodina) je 90,- EUR + DPH.
Aplikačné konzultácie/koučing sú realizované online alebo telefonicky.
Pre objednanie či viac informácií o následnom individuálnom koučingu/konzultáciách nás kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne na telefónnom čísle 02/5441 8513.

Harmonogram

Program 1. deň 2. deň
Registrácia 8:45
Program 9:00 8:00
Obed 12:00 12:00
Program 13:00 13:00
Ukončenie 16:30 16:00

Cena za kurz

Základná cena Zľavnená cena
Cena bez DPH / os. 390 € 370 €
Cena s DPH / os. 468 € 444 €
Uzávierka kurzu je 7 dní pred začiatkom konania kurzu.

Štandardná forma realizácie kurzu je prezenčná. V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie bude kurz realizovaný online formou. Pracovné metódy používané v tréningových programoch na diaľku sú zvolené tak, aby sme zaistili interaktivitu, prispôsobenie obsahu potrebám účastníkov a praktické prenesenie do praxe.
 
Miesto konania kurzu: NIKAR TRAINING CENTER
Liptovská 10
821 09 Bratislava
www.nikar.sk

Zavazna PRIHLASKA na KURZ

ZÁVÄZNÁ PRIHLÁŠKA NA KURZ