Prevencia a riešenie konfliktov pri práci z domu (ONLINE kurz)
Ako sa nezabiť keď sme všetci doma a potrebujem pracovať

 

Termíny

Jar:
  • 05.05.2020
 
Jeseň:
 

 

Priestor domova sa nám a našim rodinám stal v súčasnej situácii okrem iného aj pracovňou, školou, call-miestnosťou, ihriskom atď. Sme tu všetci a každý má svoje potreby, svoj program. Tento online kurz v rozsahu 3 hodín je o tom, ako v tejto situácii zvládať náročné a konfliktné situácie a ako im môžeme predchádzať.

Obsah

  • Čo môžeme urobiť pre to aby sme predišli ponorkovému efektu?
  • Ako vzniká domáci konflikt a aké sú zákonitosti jeho vývoja.
  • Ako včas zastaviť eskaláciu situácie.
  • Ako argumentovať o podmienkach práce doma a tvoriť win-win riešenia
  • Štyria jazdci “apokalypsy“ – štyri typy správania eskalujúce konflikt a smerujúce k deštrukcii
  • Reagovanie na vecnú a na emočnú rovinu v napätej situácii.
  • Ako sa vyhnúť rizikovému správaniu zvyšujúcemu emočné napätie.
  • Reflexia skúseností účastníkov a odporúčania konkrétnych postupov pre vybrané situácie

Každý účastník obdrží elektronickú verziu prezentovaných materiálov.  

 

Technické predpoklady:
Kurz je realizovaný prostredníctvom online platformy Zoom. Každý účastník dostane pred kurzom prihlasovací link a krátky návod na prihlásenie. Pre účasť na kurze je potrebné stabilné internetové pripojenie a počítač s kamerou, mikrofónom a reproduktorom (napr. laptop).

Lektori

Natália Kušnieriková

Ako trénerka pre firemné vzdelávanie pôsobí v FBE Bratislava od roku 2002. Špecializuje sa na oblasť komunikácie, facilitácie, prevencie a riešenia konfliktov, tímovej spolupráce, zákazníckej orientácie a koučingu. Vyštudovala Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. 7 rokov pôsobila v medzinárodnej organizácii Partners for Democratic Change Slovakia – Centrum prevencie a riešenie konfliktov ako projektová manažérka a trénerka. Je členkou a certifikovanou koučkou SAKO, členkou a medzinárodne certifikovanou koučkou ACC v rámci ICF. Absolvovala tiež tréning Supervízia koučov (Sandra Wilson).


Najvýznamnejšie referencie:

Schaeffler Skalica, Schaeffker Kysuce, First Data Slovakia, ZSE, Mondi SCP, Volkswagen Slovakia, Nemak, VÚB, ČSOB, ZF Slovakia, ESET, Slovak Telekom, Matador Group, VW Finančné služby atď.

Ivana Kmeťová

Venuje sa lektorským aktivitám najmä v oblasti komunikácie, manažérskych zručností, tímovej práce, asertivity, riešenia konfliktov, tréningu trénerov, obchodných zručností a zákazníckej orientácie. Vyštudovala Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Sedem rokov pôsobila v medzinárodnej organizácií Centrum prevencie a riešenia konfliktov - Partners for Democratic Change Slovakia ako projektová manažérka a trénerka. Odborné vzdelanie si doplnila dvojročným pôsobením v Anglicku, kde získala aj osvedčenie certifikovanej mediátorky. Absolvovala výcvik v oblasti AC a DC v Budapešti, TA pre manažérov, tréning trénerov, PDCS, ako aj interný rozvojový program FBE.


Najvýznamnejšie referencie:

Schaeffler Kysuce, Scheaffler Skalica, ZSE, Velux, Medical Glass, Eltek, Protetika,  OSRAM, VÚB,  Defta Slovakia, Manitowoc Crane Group Slovakia atď.

Harmonogram

Program 1. deň
Registrácia 8:45
Program 9:00
Obed -
Program -
Ukončenie 12:00

Cena za kurz

Základná cena
Cena bez DPH / os. 130 €
Cena s DPH / os. 156 €
Miesto konania kurzu: Na diaľku, cez online platformu Zoom.

Zavazna PRIHLASKA na KURZ

ZÁVÄZNÁ PRIHLÁŠKA NA KURZ